ru | ua

Сьогодні якщо не у всіх, то у багатьох власників приватної нерухомості (особливо за містом) є свій особистий транспорт. На машині зручніше добиратися до роботи, але її потрібно десь ставити і найкраще - в своєму ж гаражі, розташованому у дворі. Переваги такого рішення очевидні: як мінімум, доступ до авто буде найбільш швидким і легким. Розуміючи це, приватні клієнти замовляють проекти будинків з гаражем - актуальність подібних розробок стабільно висока. Свої особливості у них, звичайно, теж є, тому ми і присвятили сьогоднішню статтю даній темі. У фокусі нашої уваги - нюанси проектування будинків з гаражем.

  • У першу чергу необхідно звертати увагу на розміри земельної ділянки для будівництва нерухомості. Проекти будинків з гаражем передбачають досить велику площу для реалізації дизайнерських ідей. Приміщенню для машини необхідно певний простір, і якщо ділянка для будівництва буде занадто маленьким, доведеться принести в жертву метри житлових кімнат.
  • Проекти будинків з гаражем під одним дахом припускають ще й загальний фундамент. Це, до речі, найнадійніше рішення - при єдиному підставі міцність об'єкта нерухомості буде максимальною.
  • Також потрібно враховувати питання входу в гараж: по-перше, він повинен бути єдиним? Якщо так, то звідки, з вулиці? Найпоширеніший і логічний варіант, коли ворота для в'їзду машини є одночасно і входом в гараж. Але можна передбачити і додатковий вхід - з будинку - він буде зручним у багатьох ситуаціях: наприклад, під час дощу ви зможете пройти до машини, що не намокнув.
  • Замовнику потрібно визначитися з розмірами і призначенням гаража: так, наприклад, дуже популярні і практичні варіанти відразу на дві машини. Однак тут потрібно пам'ятати, що вільне місце необхідно не тільки для самих автомобілів, але і для їх обслуговування, а також, можливо, для установки верстата і обладнання майстерні. І багато, знову ж таки, впирається в розміри земельної ділянки під забудову.
  • По-справжньому сучасні проекти будинків з гаражем припускають прокладку комунікаційних ліній не тільки в житлових кімнатах, але і в приміщенні для авто. Але пам'ятайте, що все коштує грошей. І якщо вентиляція і освітлення потрібні завжди, то від опалення та води в гаражі, особливо в умовах обмеженого бюджету, можна і відмовитися - це заощадить частина коштів.

Особливостей вистачає, як і при плануванні і будівництві будь-якого іншого об'єкта. І це як раз той випадок, коли тверезо оцінювати свої сили і можливості повинен не тільки колектив проектувальників, але і сам замовник будинку з гаражем.