ru | ua

У світі будівельних технологій завжди є місце для свіжих рішень, що поєднують в собі надійність, економічність і простоту. Одним з них є пінобетон - порівняно новий, але вже неодноразово довів своє право на існування і застосування матеріал. Він універсальний, з його допомогою можна побудувати будинок будь-якої площі, поверховості, масштабів. Саме тому проекти будинків з піноблоків сьогодні користуються популярністю - зараз їх повсюдно замовляють, розробляють, втілюють в життя.
pblockhouseoneЗвичайно, універсальність є не єдиною перевагою пінобетону. Його чарункова структура з закритими порами забезпечує стін будівель, споруджених з блоків, високі показники тепло- і звукоізоляції, пожежної безпеки, стійкості до дії вологи і вологи. При цьому пінобетон є економічним, довговічним, екологічно чистим будівельним матеріалом, легко піддається обробці. Більш того, він ще й взаимозаменяем з газосилікату - сукупність перерахованих властивостей і зумовлює високу затребуваність. Проекти будинків з піноблоків можуть бути самими різними, але грамотно побудовані по них будинку завжди будуть довговічними, сучасними, комфортабельними. А все тому, що основу їх стін становитиме по-справжньому якісний матеріал.

Особливості проектування будинків з піноблоків: кілька секретів.

Вище ми писали про переваги, але є і один недолік - при вертикальних навантаженнях пінобетон порівняно погано переносить різкі перепади тиску. Щоб виключити цей мінус і запобігти перетворенню тріщин, при проектуванні потрібно запланувати пристрій перемичок і монолітних ЖБ поясів, а також армування стін. І місце кожного такого «доповнення» потрібно буде утеплити. Якщо проект передбачає обробку піноблоків, в специфікацію потрібно включити штукатурку тільки з високим ступенем паропроникності. При використанні будь-якого іншого складу між ним і стіною може утворюватися конденсат. Якщо краплі води замерзнуть, штукатурка банально відвалиться.
Якщо проект будинку з піноблоків передбачає облицювання цеглою, між обробкою і несучою стіною потрібно залишати зазор для вентиляції. В іншому випадку з часом виникне вже «знайома» проблема - утворення конденсату і наступні за ним тріщини. Звичайно, всі ці та будь-які інші моменти враховуються досвідченими розробниками, і грамотний, відповідальний, кваліфікований підхід до справи - це причина, по якій проектування і зведення будинків з піноблоків варто довіряти тільки фахівцям.