ru | ua

Дерев'яне будівництво сьогодні переживає черговий виток популярності. Тому і проекти будинків з клеєного бруса продовжують бути затребуваними, цікавими, замовляються. Якісно побудовані, дерев'яні будівлі виправдовують вкладені в них гроші комфортабельній експлуатацією протягом довгих десятиліть, але і в такій ситуації чомусь виникають помилки і негативні думки. Зараз ми хочемо розвіяти найпоширеніші міфи.

Помилка перша: клей бруса екологічно небезпечний

З якоїсь причини деякі споживачі не сумніваються в чистоті деревини, але при цьому впевнені в шкідливості клейового складу для ламелей. Тим часом при виробництві бруса за стандартами мають використовуватися тільки ті клеї, які практично не виділяють формальдегіди (клас E1-E0). Плюс, шви, за якими промазиваются ламелі, в результаті розташовуються в товщі будматеріалу і фактично не можуть нічого випаровувати. Тому дерев'яний брус набагато екологічніше, наприклад, фанери або ДСП. А адже це матеріали, повсюдно використовувані для виробництва тієї меблів, яка стоїть у кожного з нас вдома.

Помилка друга: стіни з клеєного бруса дихають гірше, ніж з колоди

Пропускаемость повітря і обох будматеріалів однакова, незважаючи на наявність клею між ламелями. Забезпечуючи надійне скріплення, шви сполучного складу утворюють сітку, а не суцільний шар. Тому повітря проходить крізь клеєний брус і стіни «дихають». І з вологою та ж ситуація - обмін настільки ж хороший.

Помилка третя: через пару років клеєний брус розтріскується

Деформації і руйнування можливі, але тільки в тому випадку, якщо була обрана неякісна деревина. Тоді ламелі дійсно можуть «розкритися» вглиб з торця. Але якщо співпрацювати з відповідальним підрядником, що використовують хороші будматеріали, ви не будете знати подібних проблем.

Помилка четверта: проекти будинків з клеєного бруса стандартні

На зорі появи цього будматеріалу в наших широтах рішення, і правда, були досить типові - можливо, через це склалися певні стереотипи. Хоча вже сьогодні проекти будинків з клеєного бруса можуть бути самими різними і містити в собі архітектурні та інтер'єрні ідеї будь-якого рівня складності і креативності. Яскравим доказом цього для багатьох клієнтів стали наші роботи. Ми неодноразово виконували проектування будинків з клеєного бруса і готові зробити це для вас, переконавши, що в документації залишиться місце для відображення кожного вашого побажання.