ru | ua

Багатоквартирні будинки, пов'язані єдиною архітектурою, інфраструктурою та забезпеченням, завжди будуть елітною нерухомістю, яку варто будувати. І запорукою безпомилково якісного зведення таких об'єктів є грамотно складений проект житлового комплексу, що враховує ряд особливостей. Яких саме? Давайте розглянемо це питання докладніше, приділивши кожному важливому нюансу увагу.

proekt zhilogo kompleksa

Проект житлового комплексу починається з визначення концепції будинків

В першу чергу необхідно встановити, якого класу буде об'єкт, адже від цього залежать всі його подальші характеристики.

Є 4 варіанти житлових комплексів:

  • еліт
  • бізнес
  • комфорт
  • економ

Всі концепції висувають певні вимоги до проектування і тут вони наведені по спадаючій. Кращі умови власнику квартири пропонує еліт клас, але будівництво і покупка або оренда такої нерухомості обходиться найдорожче. Кожен наступний варіант доступніше, але простіше.

Проект житлового комплексу обов'язково враховує оточення

Є привабливість будинків розробляється об'єкта безпосередньо залежить від того, де він розташований і що з ним межує. Тому проектувати житловий комплекс необхідно так, щоб:

  • він перебував в екологічно чистому районі, віддаленому від заводів, фабрик і тому подібних промислових об'єктів;
  • він був в безпосередній близькості від вузлів розв'язок різного транспорту - метро, автобусів, тролейбусів і так далі;
  • він сусідив із значущими соціальними об'єктами - школами , магазинами, дитсадками тощо.

Важливе місце в проекті житлового комплексу займає планування

Необхідно прийняти безліч об'ємних і архітектурних рішень. Вибрати несучі, огороджувальні, декоративні конструкції, визначити загальну площу кожного будинку, квартири, кімнати і приміщення. Також потрібно запланувати громадські зони та прибудинкові території, подбати про інженерному забезпеченні і безпеки. Тому саме планування завжди пов'язане зі значними тимчасовими витратами.

Проект житлового комплексу повинен пропонувати єдині рішення

Що це означає? Що архітектурний вигляд кожної будівлі комплексу зобов'язаний бути цілісним і закінченим, і разом будинку повинні виглядати гармонійно, в рамках одного оточення. Що планування та оздоблення однакових за площею квартир і приміщень потрібно зробити ідентичною. Що комунікаційні лінії окремих будинків повинні бути пов'язані між собою в єдину систему, оптимально прокладену і функціонуючу без зайвих витрат ресурсів. І наостанок: в грамотно складеному проекті житлового комплексу чітко видно фірмові рішення розробників, але при цьому він повністю оригінальний.