ru | ua

Сьогодні спостерігається тенденція зростання популярності заміської нерухомості, і серед приватного сектора особливо актуальними є невеликі будинки, як саме житлові, так і дачні. Будівництво подібних компактних об'єктів обходиться порівняно недорого, і в цьому головна причина їх максимальної затребуваності. Проекти дачних будинків - як їх розробка, так і реалізація - цілком по кишені середньостатистичним сім'ям, тому їх не втомлюються замовляти. Але якщо взяти за приклад ті ж котеджі, ми побачимо, що нюансів при створенні документації для них теж вистачає, хоча вони компактні і максимально доступні. Проектування дачних будинків має свої характерні особливості і «підводні камені», тому ми і пропонуємо розглянути ключові його моменти.

  • Перед прийняттям рішень, що стосуються площі нерухомості, потрібно вивчити земельну ділянку і визначити глибину залягання грунтових вод. Тільки на основі цієї цифри можна буде проектувати фундамент майбутнього будинку.
  • Конструкція подібної нерухомості, особливо якщо вона будується не для постійного проживання, повинна бути простою. При проектуванні дачних будинків пріоритет віддається каркасних перегородок, а масивними зазвичай є тільки несучі стіни.
  • При цьому планування такої заміської нерухомості все ж повинна бути досить зручною і комфортабельною. Сучасні проекти дачних будинків передбачають наявність кількох кімнат - спальні, кухні, вітальні, ванній, - а також добре обладнаного санвузла та каналізації, освітлення.
  • Якщо дозволяє бюджет, подібну нерухомість краще будувати з можливістю постійного проживання в ній. Зручніше за все, якщо дачний будиночок буде не просто літнім, якщо в ньому передбачено гарне опалення, не тільки підведена каналізація, а й проведено інтернет, є телебачення і інші сучасні зручності. Хоча всі ці сучасні можливості, природно, збільшують вартість будівництва.
  • Проекти дачних будинків також передбачають, що зведена будівля буде гармонійно вписуватися в навколишнє середовище, що його архітектурний вигляд зможе стильно виглядатимуть на тлі природи і сусідніх котеджів. Але при цьому розробка цілком може бути типовий.

І пам'ятайте, грамотно розроблений проект дачного будинку стане запорукою безпомилково побудованої заміської нерухомості, в якому буде комфортно відпочивати або постійно проживати, яку завжди можна буде продати з прибутком.