ru | ua

 Автозаправочна станція завжди приносить дохід, але від грамотно спланованої і побудованої АЗС у вас буде максимальний прибуток, що йде від постійних клієнтів. Саме тому при проектуванні сучасних заправних станцій потрібно брати до уваги певні особливості, які і пропонуємо розглянути.

Безпека на АЗС в першу чергу

Будь-яке паливо на заправці, будь то бензин або газ, є вибухонебезпечним об'єктом. Тому при проектуванні АЗС потрібно включати до кошторисів і специфікації тільки стійкі до спалахів матеріали і пропонувати технології, які повністю виключають появу вогню на об'єкті. Протипожежні вимоги при будівництві повинні бути на чільному місці, адже саме від їх дотримання залежатиме безпека працівників і клієнтів, а значить і репутація, і доходи заправки.

Брендинг відіграє ключове значення

Вкрай важливо, щоб АЗС була помітною і такою, що запам'ятовується зовні, щоб потенційний клієнт бачив її здалеку, хотів заїхати і отримати обслуговування. Тому проект заправки повинен передбачати іміджеву складову - в нього потрібно включити рішення по оформленню станції в єдиному фірмовому стилі. Також сучасні стандарти пристрої АЗС диктують установку флагштоків - для реклами - і інформаційної стели. Остання монтується на такій відстані від дороги, щоб проїжджаючим автомобілістам були наочно видно ціни заправки. Також доцільно встановлювати світяться покажчики, які б говорили водіям про АЗС і направляли б їх.

Зручний під'їзд - запорука популярності заправки

Кожен водій хоче залити повний бак за 5 хвилин і спокійно продовжити свій шлях - про це потрібно пам'ятати. Тому важливо розташувати АЗС так, щоб під'їзд до паливороздавальної колонці не уявляв собою пригода з рядом поворотів і віражів, а підхід до каси займав лише кілька кроків і секунд. Природно, сама станція повинна розташовуватися в безпосередній близькості від дороги. І грамотно складений проект заправки на увазі простоту під'їзду до АЗС і виїзду з її території.

Кількість паливороздавальних колонок має значення

Якщо цих колонок буде занадто мало, а клієнтів - багато, виникнуть черги, а вони не подобаються жодному автомобілісту. З іншого боку, чим більше ТРК, тим вище витрати на будівництво, тим більшою повинна бути площа ділянки під АЗС. Тому збільшення числа колонок доцільно тільки тоді, коли кожна з них буде використовуватися. При проектуванні заправки потрібно пам'ятати про це і розраховувати кількість ТРК, виходячи з передбачуваної кількості обслуговуваних транспортних засобів в одиницю часу.

Каса + міні-маркет - це зручно і вигідно

Грамотно складений проект заправки передбачає додаткові способи підвищення прибутків. Одним з найвдаліших рішень стає поєднання касового блоку операторної з міні-магазинів. У цьому випадку клієнт зможе не тільки розплатитися за паливо, але і купити закуски, газети або інші потрібні йому дрібниці. І кожне подібне придбання - це прямий прибуток для АЗС.

Чим облаштованіша автозаправка, тим краще

Якщо бюджет, розміри ділянки і транспортна розв'язка дозволяють, варто включити в проект заправки і зведення автомийки, шиномонтажу, придорожнього кафе. Всі ці рішення згодом окупляться і дозволять вийти на новий рівень прибутку. Крім того, потрібно продумати і озеленення, і прикраса прилеглої до АЗС території, щоб підкреслити акуратність і екологічну чистоту станції - це приверне більше клієнтів. Дивлячись на всі перераховані вище особливості і рішення, можна прийти до висновку: проектування заправки потрібно доручати тільки фахівцям, причому з хорошим досвідом роботи саме в сфері підготовки і будівництва АЗС