ru | ua

Будь-які спортивні споруди, як прості відкриті майданчики, так і стадіони і комплекси для проведення змагань найвищого рівня, необхідно будувати тільки по грамотно складеного проекту. І ще не менш важливо, що підготовлена документація повинна враховувати цілий ряд факторів і особливостей. Яких? Пропонуємо розглянути принципи, яким повинен відповідати проект спортивного комплексу.

Безпека завжди на першому місці

Будь-яке подібне спорудження, особливо якщо воно передбачає масове скупчення людей (як на футбольному стадіоні або льодовій арені), має відповідати найсуворішим вимогам до безпеки. В ході проектування потрібно продумати входи і виходи, переходи між секторами і ярусами, схеми екстреної евакуації. Окремо потрібно забезпечити безпеку посадочних місць для глядачів.

Функціональність також не менш важлива

Спортивне призначення об'єкта має бути повністю виправдане: потрібно проектувати комплекс таким чином, щоб всі його частини, елементи і складові використовувалися. Простіше кажучи, якщо при будівництві СК влаштовуються 3 футбольних поля, жодне з них не повинно простоювати. Якщо функціональний елемент комплексу не буде затребуваний в майбутньому, його просто не потрібно включати в проект.

Необхідно вирішити питання технічного обслуговування комплексу

У сучасному спорті, особливо професійному, нікуди без електроніки, тому обладнання комплексу має бути новітнім. Але при цьому проект важливо скласти так, щоб технічне обслуговування використовуваних систем і елементів комплексу було мінімальним. Більш того, важливо надати персоналу легкий доступ до всіх складових СК і закласти можливість оперативного ремонту.

Потрібно забезпечити економічність експлуатації

Проект спортивного комплексу повинен передбачати впровадження енергозберігаючих технологій та механізмів раціонального використання ресурсів. Такий масштабний об'єкт, як той же футбольний стадіон, може вимагати колосальних витрат, так що шляхи економії просто необхідно запланувати і реалізувати. Так само як і закласти ефективні механізми управління технікою і персоналом.

Унікальність - ще один важливий показник

Звичайно, у навчально-тренувального комплексу одне призначення, тоді як у демонстраційного - вже інше, природно, арена для зимових видів спорту дуже відрізняється від стадіону для легкої атлетики. Тому інфраструктуру СК необхідно проектувати тільки індивідуально, залежно від його ролі, а також від розташування, від кліматичних, урбанізаційних, культурних чинників оточення об'єкта.

Архітектура так само важлива як і інфраструктура

Спортивний комплекс просто зобов'язаний гармонійно вписуватися в екстер'єр, особливо якщо він будується в межах міста. Хоча, якщо це дійсно масштабний об'єкт, що зводиться на деякому віддаленні, він може сам визначати своє оточення: в такому випадку прилегла територія упорядковується під стиль СК.