ru | ua

Сучасні готелі потрібні будь-якому більш-менш великому населеному пункту - вони багато в чому є «обличчям» міста. Причому вони повинні бути не скромними готелями на кілька номерів і не дешевими придорожніми мотелями, а по-справжньому комфортабельними об'єктами - такими, в яких приїжджа людина знайде відпочинок і розваги. Тільки при таких умовах готельно-ресторанний комплекс дійсно буде популярним і відвідуваним, а всі витрати на його зведення окупляться з часом. До речі, про будівництво: зрозуміло, що будь-який ГРК є складним об'єктом, вимоги до проектування якого постійно зростають (синхронно з побажаннями постояльців). Без врахування цілого ряду особливостей не обійтися, тому ми і присвячуємо цю статтю для розгляду нюансів.

Починаємо з розташування, транспортної розв'язки, під'їзду

Чим ближче до центру розташовувати комплекс, тим престижніше він виявиться - це зрозуміло. Але на практиці далеко не завжди доцільно купувати ділянки під забудову в «серце» міста, так як вони обходяться занадто дорого, а в ряді випадків зробити це просто неможливо, тому що подібна нерухомість банально не продається. Є інший варіант, більш доступний і практичний. Вдале рішення - звести ГРК на в'їзді в місто (виїзді з нього). Також можна побудувати готель в безпосередній близькості від транспортної магістралі. Головне, щоб у потенційного постояльця завжди була можливість швидко дістатися з ГРК в будь-яку точку міста (або виїхати з нього). Під'їзд до готельно-ресторанного комплексу важливо зробити зручним для всіх: з одного боку об'єкт повинен розташовуватися в безпосередній близькості від зупинки громадського транспорту, з іншого - просто необхідно передбачити простору парковку для приватних авто клієнтів.

Продовжуємо масштабністю і поверховістю

Чим більше готель, тим вона престижніше, тим вище її доходи, але тим дорожче обходиться її зведення. Потрібно орієнтуватися на бюджет будівництва, пам'ятаючи про те, що сучасні стандарти припускають ГРК не нижче трьох-чотирьох поверхів. Плюс, потрібно передбачити кілька входів виходів: головний, аварійний (запасний), господарський, службовий (останні два часто об'єднуються). Природно, в багатоповерхових готелях повинні бути ліфти, причому в достатніх кількостях, а також надійні (з пандусами, поручнями, поручнями) сходи. У постояльців просто зобов'язана бути можливість легко і швидко дістатися в будь-яку точку ГРК (за винятком службових приміщень і заборонених зон).gostinichno restorannyj kompleks

Завершуємо інфраструктурою: як зробити її оптимальною?

  • Вестибюльна група передбачається на першому поверсі комплексу, причому її складу входять: стійка реєстрації, фойє, загальний гардероб, часто ресторан.
  • Житлові кімнати розташовуються так, щоб у кожного з них був легкий вихід до ліфта і / або сходах.
  • Кабінети адміністрації, охорони і інші службові та технічні приміщення доцільно розташовувати поруч, але в окремій частині (відокремленому крилі) будівлі.
  • Культурно-розважальні та суспільно-масові об'єкти в рамках комплексу варто групувати за призначенням: зручно, коли спортзал поруч з басейном, а ресторан - з фітобаром.
  • Просто необхідно робити комфортабельні номери: з хорошою шумоізоляцією, з коридором, санвузлом, достатнім природним освітленням.

    Проектуючи ГРК, ми враховуємо всі ці ключові і безліч інших моментів.