ru | ua

Як правило, повний пакет проектної документації включає в себе певний список паперів. Вони готуються, щоб грамотно організувати всі процеси і етапи будівництва. Склад проекту дуже важливий, тому ми хочемо розповісти вам, яка документація в нього входить. Для повного розуміння картини пропонуємо розглянути всі розділи. При цьому слід розуміти, що типові (готові) і індивідуальні проекти розрізняються за своїм складом. Тому ми детально розглянемо кожен з них.

Склад типового проекту

 1. Архітектурний розділ - в нього входять: загальні Техданние, генеральний, поверховий і покрівельний плани, фронтальний, тильний і бічні фасади, поздовжні і поперечні розділи, вентиляційні канали, експлікації підлог, димоходи, архітектурні вузли, відомості дверних і віконних прорізів.
 2. Конструктивний розділ - він складається з план-схем розташування різних елементів (фундаменту, вертикальних опор, перемичок, покрівлі, крокв і так далі), з розрізів (стінок, покрівлі), з монолітних колон, поясів, перекриттів, сходів, а також з функціональних вузлів і специфікацій.
 3. Інженерний розділ складається з трьох підрозділів:
 • Опалення, Вентиляція (ОВ) - в нього в свою чергу входить технічний опис (вимоги до теплоносія, підстава розробки і спроектована система), а також схеми і специфікації.
 • Водопостачання, Каналізація (ВК) - в нього включені: підстава розробки, техописи, спроектована система, специфікації і схеми.
 • Електротехнічні рішення (ЕТР) - він складається із загальних даних, електричної схеми, мереж по поверхах - силових і електроосвітлення, а також схеми підключення всіх освітлювальних приладів і вимикачів.

  Як правило, робоча документація типового проекту видається в 2 ідентичних примірниках.

  Склад індивідуального проекту

  1. Технічне завдання - на цьому етапі ведеться обговорення з замовником бажаних параметрів об'єкта архітектури (площі, кількості приміщень, висоти поверхів, матеріалів, розміщення на ділянці і т.д.);
  2. Архітектурний розділ складається з двох стадій:
   • Ескізний проект (ЭП) — в нього входять: схема генплану забудови, фронтальний, тильний і бічні фасади, планування по поверхах, розрізи і 3D модель об'єкта.
   • Робочий проект (РП) — складається із загальних: Техплану, генплану, схем фасадів, поздовжніх і поперечних розрізів, архітектурних вузлів, плану покрівлі, димарів, вентиляційних каналів, експлікації підлог і відомості дверних і віконних прорізів.
  3. Конструктивний розділ — тут список документів змінюється в залежності від фундаменту: При блоковому - загальні дані, схема укладання підошви, розгортки по цифровим і літерним осях, верхній пояс і специфікації. При монолітному - загальні дані, схеми розташування підошви стін, розрізи і специфікації. Подальші документи загальні - це: план-схеми розташування (несучих елементів, перемичок, покрівлі, крокв і так далі), монолітні колони, сходи, пояса і поверхові перекриття, закладні деталі, специфікації матеріалів.
  4. Інженерний розділ складається з 3 підрозділів - Опалення, вентиляції (ОВ), водопостачання, каналізації (ВК) і Електротехнічних рішень (ЕТР). Їх склад аналогічний пакету документації відповідних підрозділів типового проекту. Як правило, робоча документація індивідуального проекту видається в 4 ідентичних примірниках.