ru | ua

Будь-яке сучасне приміщення просто має бути підключений до електромережі. Як, наприклад, зможе працювати без електрики престижний бізнес-центр? Без світла кухарі не зроблять страви, і ресторан не зможе прийняти відвідувачів. А інженерний комплекс без електрики - це взагалі нонсенс: коли не працюють технологічні лінії, про яку якість виробництва може йти мова? Лінії електропостачання необхідно прокладати, і тому важливо робити це якісно - в повній відповідності з професійно складеним проектом. А у нього є ряд своїх власних особливостей.

Кожний, грамотно зроблений проект - це не якийсь окремий креслення або специфікація, а цілий пакет документів. І складати його потрібно з рекомендаціями для тих, хто буде безпосередньо прокладати інженерні лінії. Ключова особливість проекту електропостачання: він складається вже після виїзду його розробників на об'єкт, на якому будуть прокладатися інженерні лінії. Це гарантія обліку дійсно всіх вимог замовника і запорука прийняття максимально ефективних рішень для конкретного будинку. Ще одна важлива особливість полягає в тому, що до кожного нестандартному вирішенню - кресленням або схемою - проекту електропостачання бажано складати ще і роз'яснювальну документацію. Це допоможе уникнути помилок в процесі безпосередньої прокладки інженерних ліній.

Складові проекту електропостачання

  • Опис призначення будівлі, для якого проводиться розробка.
  • Вимоги до термінів виконання всіх робіт з монтажу системи електропостачання.
  • Вказівка ​​числа фахівців, потрібних для реалізації етапів складеного проекту.
  • Повний перелік інструментів і матеріалів, потрібних для виконання робіт по монтажу інженерної лінії.
  • Опис стадій реалізації проекту, із зазначенням послідовності установки різних елементів електросистеми.
  • Кошторис, в якій наведено ціни всіх матеріалів і робіт, потрібних для реалізації проекту.

    Звичайно, всі прийняті розробниками рішення повинні сприяти безпечній експлуатації інженерної системи будинку. Тому в енергопостачанні проекту повинні бути вказані тільки ті елементи і матеріали, які дозволені законодавством і відповідають ДСТУ. Про цей момент потрібно пам'ятати як розробнику, так і замовнику.