ru | ua

Роль кошторису складно переоцінити - її складання і експертиза сьогодні просто необхідні, без неї ви просто не отримаєте дозвіл на будівництво. Таким чином розробка & nbsp; документації проекту-кошторису - це обов'язковий крок до узгодження проекту. Крім того, в ході її складання проводиться порівняльний аналіз об'єкта будівництва з аналогічними, підраховуються витрати, з'ясовуються шляхи економії при збереженні якості. В результаті професійна розробка проектно-кошторисної документації - це не просто бюрократична необхідність, а реальна можливість точно оцінити вигідність і взагалі доцільність будівництва. Підготовка всіх необхідних документів допомагає вирішити цілий ряд завдань.

Розробка документації дозволяє:

  • Визначити вартість будівельних, монтажних, оздоблювальних робіт, встановити розміри витрат на покупку матеріалів, інвентарю, техніки, меблів і так далі.
  • Отримати точні орієнтири - вихідні дані - для контролю якості виконуваних будівельних робіт і відстеження раціональності витрати матеріалів.
  • Визначити порядок підготовки і зведення об'єкта нерухомості з урахуванням всіх індивідуальних особливостей проекту.
  • Встановити конкретні терміни будівництва, виконання монтажних, оздоблювальних, пуско-налагоджувальних та інших робіт.

Ключові моменти складання проектно-кошторисної документації

Всі рішення повинні прийматися відповідно до актуальних нормативами. При цьому, в залежності від умов тендеру, домовленостей при співробітництві та вимог до конкретного проекту, можуть складатися різні кошторису - локальні, об'єктні та зведені. Більш того, навіть методи розрахунку можуть бути різними - ресурсними, базисно-індексними, аналоговими. При цьому розробник захищає всі прийняті рішення (або деякі з них) спочатку перед замовником, а після - на експертизі, перед органами держнагляду. І за якість і точність складання кошторисної документації в таких випадках несе відповідальність саме проектна організація. Експертиза виконується в будь-якому випадку, але здійснює будівництво за свій рахунок замовник може змінювати порядок її проведення.

Етапи проектно-кошторисної розробки документації

  • Подача клопотання про наміри, що дозволяє сформувати інвестиційний задум.
  • Підготовка і захист рішень, які обгрунтовують будівництво.
  • Безпосереднє складання проектної документації: проведення розрахунків, виконання схем і креслень, розробка кошторисів та специфікацій.
  • Захист всіх прийнятих рішень, що визначають конкретні витрати на будівництво.