ru | ua

проект реконструкціїї будинкуРозглядаючи це питання, пропонуємо почати з загального поняття запитали: То проект реконструкції - це комплект документів, що визначають будівельні роботи зі зміни, модернізації або підтримці технічних, архітектурних, економічних характеристик об'єкта нерухомості. Сьогодні, під час постійно зростаючих вимог до експлуатації будівель і споруд, його розробка більш ніж актуальна - вона необхідна в цілому ряді випадків.

Навіщо потрібен проект реконструкції?

 1. Для відновлення оригінального архітектурного вигляду нерухомості і / або запобігання ушкоджень і руйнування - особливо затребуване в випадках з об'єктами, що мають культурно-історичну цінність (театри, музеї і так далі).
 2. Для модернізації будівель і споруд, інфраструктура яких морально і / або матеріально застаріла. Взяти для прикладу будь-який бізнес-центр: його постійно потрібно покращувати, даючи відвідують його підприємцям все більше можливостей, і перебудовувати його можна тільки по грамотно складеного проекту реконструкції.
 3. Для підвищення ефективності експлуатації об'єкта - це завдання особливо актуальна для промислових будівель і виробництв. Як приклад можна привести будь-який великий завод, цехи якого згодом обов'язково переоснащуються і зазнають багато інших структурні зміни.
 4. Для виправлення недоліків початкового проекту і помилок, допущених в ході будівництва. Так, наприклад, якщо спір вирішується недостатньо кваліфікований підрядник, будівля (особливо якщо це приватний будинок в пару поверхів і кілька кімнат) може бути банально не дороблено належним чином: прокладено всі інженерні лінії, установка комунікацій виконана не оптимальне і так далі. Грамотно складений і реалізований проект реконструкції вирішить цю проблему.
 5. Для внесення зовнішніх змін в архітектуру і / або інфраструктуру - для зміни фасадів і покрівлі, для перепланування, облаштування мансарди і так далі. Особливо актуально у випадках з об'єктами, чий вигляд повинен змінюватися, наприклад, з ресторанами.

Якими особливостями володіє проект реконструкції?

Коротко перерахуємо ключові нюанси:

 • Рішення приймаються, виходячи з головного завдання реконструкції: так, при модернізації інфраструктури актуально одне, тоді як при «косметичних» змін - зовсім інше.
 • Основою для розробки стають вихідні дані, технічне завдання, і, в обов'язковому порядку, вже складена проектна документація, по якій будувався об'єкт.
 • Реконструювати можна не тільки явно потребує зміни частину нерухомості, але і в будь-яку іншу, - головне, щоб кожне прийняте рішення було обґрунтоване.
 • Можна трохи відходити від прийнятих будівельних стандартів (наприклад, від висоти або планування приміщень), якщо це технічно і економічно доцільно і не погіршує вимоги безпеки.

  Врахувати всі особливості і запропонувати оптимальні рішення можуть тільки фахівці - довіряти розробку проекту реконструкції варто тільки профі.