ru | ua

Комфорт експлуатації будь-якого житлового, громадського або промислової будівлі залежить від мікроклімату. У занадто холодній хаті просто погано жити, а в надто задушливому цеху - незручно працювати. А мікроклімат в приміщенні безпосередньо залежить від якості опалення та вентиляції, тому дані системи просто необхідно проектувати і будувати професійно. Саме допомога фахівців буде гарантією надійності, сучасності, раціональності комунікаційних ліній.

проект опалення та вентиляціїПроект опалення та вентиляції має свої важливі особливості. Так, при відповідальному підході перша його частина повинна бути головним чином підпорядкована мінімізації витрат. Справа в тому, що ціна установки опалення, з урахуванням вартості проектування, закупівлі обладнання, монтажних робіт, - це приблизно 5% від загальної вартості будівництва. Але в подальшому витрати на утримання, користування, технічне забезпечення роботи системи можуть становити 45-50% від експлуатаційних витрат на всю будівлю. Кінцева сума виходить значною, тому проект опалення повинен по можливості знайти шляхи та способи економії.

Розробляючи систему вентиляції, важливо пам'ятати, що вона повинна буде не тільки забезпечувати нормальний повітрообмін, але і функціонувати разом з кліматичною технікою. Необхідно спроектувати вентиляцію так, щоб між встановленим обладнанням не виникало робочих конфліктів. Тільки в цьому випадку можна давати гарантії чистоти повітря в приміщеннях

Складові проекту опалення та вентиляції:

  • Пояснювальна записка;
  • Розрахунки по опаленню: гідравлічний і теплотехнічний;
  • Розрахунки по вентиляції: повітрообміну, систем обігріву повітрям і кліматичної технікою, клапанів;
  • Схеми - аксонометрическую теплопостачання, підключення опалювального обладнання;
  • Вишукувальні документи, що визначають шляхи інтеграції розробленої вентиляції в загальну систему інженерних ліній;
  • Трасування опалювальних трубопроводів;
  • Плани - поверховий установки устаткування для теплопостачання, підключення колекторних вузлів, розводки, розташування радіаторів.

    Таким чином, проект опалення та вентиляції являє собою цілий пакет документації, розробку якої варто довіряти тільки фахівцям.