ru | ua

Сучасні технології зробили дерев'яне будівництво ще більш зручним і затребуваним: так, наприклад, за сьогоднішніми методам звичайні колоди обробляються, поки їх форма не стане циліндричної. Такі будматеріали ідеально рівно лягають один на одного - площа їхнього зіткнення максимальна, особливо при спилювання граней, і це є запорукою міцності всієї стіни. Підвищена надійність будівлі - якраз одна з причин, по якій приватні клієнти замовляють проекти будинків з оциліндрованих колод.

Звичайно, розробка та будівництво подібних об'єктів теж мають свої особливості і нюансами - пропонуємо розглянути ключові моменти.Звичайно, розробка та будівництво подібних об'єктів теж мають свої особливості і нюансами - пропонуємо розглянути ключові моменти.

  • Проекти будинків з оциліндрованих колод повинні передбачати як мінімум стандартний монолітний стрічковий фундамент (якщо площа будівлі більше 50 м2, тобто практично завжди). Це пов'язано з обов'язковою усадкою подібних дерев'яних об'єктів - потрібно збалансувати навантаження.
  • До кошторису потрібно включати тільки природним чином висушені оцилиндрованні колоди з примусовою стяжкою (шпилькова система). Саме такі матеріали будуть найкраще зберігати свою структурну цілісність з плином часу і з найбільшою ефективністю чинити опір грибків, бактерій і вологи.
  • Якщо проектування будинків з оциліндрованих колод передбачає чистову обробку інтер'єру і екстер'єру, проводити ці види робіт необхідно через 6 місяців після будівництва (але протягом першого року з моменту зведення об'єкта). Знову ж, подібна особливість пов'язана з обов'язковою для всіх дерев'яних будівель усадкою.

Завдяки сучасним технологіям сьогодні можна створювати і реалізовувати навіть масштабні проекти будинків з оциліндрованих колод, але ви бачите, скільки нюансів варто враховувати. Ми привели 3 особливості, але це ключові, на практиці виникає набагато більше індивідуальних моментів. Природно, таку серйозну розробку варто довіряти виключно професіоналам.