ru | ua

Ще кілька років тому регламентують будівництво документи не містили терміна «бізнес-центр» - замість нього миготіло лише загальне поняття «адміністративна будівля». Зараз же ці два визначення розділені, і абсолютно справедливо. Порівнювати сучасний бізнес-центр з офісом або готелем просто не можна, адже він виконує зовсім інші функції і має свої особливості. Його можливостями, як правило, користуються різні юрособи для виконання широкого кола завдань. Головне, що бізнес-центри потрібні всім більш-менш великим діловим містах, що їх необхідно проектувати і будувати. Природно, що при розробці документації для подібних об'єктів потрібно враховувати певні нюанси. Проекти бізнес-центрів мають свої особливості, від яких безпосередньо залежить, наскільки затребуваним буде побудований будинок, наскільки окупляться всі інвестиції і витрати на зведення. Тому ми пропонуємо розглянути актуальні нюанси і моменти, на які потрібно звертати увагу при складанні документації.

5 особливостей проектування бізнес-центра

  1. Спочатку необхідно визначитися з рівнем інфраструктури майбутнього об'єкта. Сьогодні найбільш сучасними вважаються бізнес-центри типу «місто в місті»: у них є відповідні приміщення для переговорів, презентацій, семінарів або інших event'ов, зони відпочинку, буфети, кафе, ресторани, магазини та інші точки сервісного обслуговування, під'їзди і парковки , всі інженерні комунікації. Звичайно, розробка і реалізація проекту таких масштабів буде найбільш витратною за часом і коштами.
  2. Далі потрібно визначитися з місцем для зведення бізнес-центру, адже необхідно, щоб всі його клієнти могли легко і швидко до нього добиратися. Природно, «місто в місті" не реалізуєш в центрі Києва - там все вже забудовано (така ж проблема виникає і в будь-якому іншому більш-менш великому населеному пункті). Плюс, цінність землі в центрі міста завжди максимально висока. Тому доцільно будувати бізнес-центр поруч з точками транспортної розв'язки (біля станції метро, ​​автобусної зупинки і так далі), в районі з високою діловою активністю.
  3. Вибираючи місце для зведення об'єкта, потрібно також враховувати економічний і фінансовий чинники. Варто віддавати перевагу району з високо розвиненою соціальною інфраструктурою, в якому проживають споживачі і працюють орендарі з хорошу платоспроможність. Важливо вибрати перспективну частину міста, здатну до зростання, - тоді затребуваність бізнес-центру з часом буде тільки підвищуватися.
  4. Проектуючи об'єкт такої складності, потрібно приділити підвищену увагу його інженерного забезпечення. Необхідно забезпечити ефективне тепло- та енергозбереження, відповідний мікроклімат в приміщеннях, провести всі комунікаційні лінії (інтернет, телефон, факс і так далі), встановити апаратуру.
  5. Важливо зробити бізнес-центр комфортабельним зсередини і привабливим зовні. Потрібно пам'ятати, що це місце для ефективної і продуктивної роботи, тому необхідно продумати планування, обробку, обстановку приміщень. Слід розуміти, що бізнес-центр - це солідний об'єкт, який повинен стильно вписуватися в навколишнє оточення, тому архітектурне проектування просто зобов'язане бути важливою частиною його розробки.